Demirdöküm Kombi Basınç Düşmesi

Demirdöküm kombi basınç düşmesi; Demirdöküm kombi kullanıcılarının en çok yaşadığı sorunlar arasında bulunmaktadır. Kombinin basıncının düşmesinin farklı sebepleri bulunmaktadır. Kombi su seviyesinin iki veya üç ayda bir düşmesi normal karşılanmalıdır. Ancak, su basıncının sıklıkla düşmesi anormal bir durumun olduğunun göstergesidir. 0.5 bar gibi bir değer düşmesinin normal olduğunu ifade etmek gerekir. Bu gibi hallerde, kombinin altında bulunan ufak bir vana sayesinde kombiye su takviyesi yapmak gereklidir.

Demirdöküm Kombi Basıncı Neden Düşer?

Demirdöküm kombide günlük olarak bir basınç düşmesi yaşanıyorsa bu durum eşanjörde ufak bir çatlak olduğunu ifade etmektedir. Buna ek olarak, basınç düşmesinin sıklıkla yaşandığı hallerde tesisatta bulunan bir su sızıntısından bahsetmek mümkündür.

Tesisatta ufak bir çatlağın dahi kombi su basıncını düşürecek bir sebep olduğunu ifade etmek gerekir. Bu gibi hallerde, kombi kullanıcısının tek başına yapabileceği birşey yoktur. Termal kamera kullanılarak tesisattaki sorunun yeri tespit edilmelidir. Bir başka deyişle, Demirdöküm kombi servisi çağrılmalıdır.

Banyo alanındaki gider vanasının bozulması; Demirdöküm kombi basınç düşmesi sebepleri arasında bulunmaktadır.

Ayrıca, tesisat borularının ek yerlerinden patlaması da benzer bir sonuç doğurmaktadır. Boruların su kaçırmasından dolayı kombinin basıncı düşmektedir. Kombinin içerisindeki suyun düştüğü hallerde eşanjör çok fazla ısınarak arıza yapmaktadır. Sonuç olarak, Demirdöküm kombi kullanıcılarının bu gibi hallerde yapabileceği çok fazla bir şey bulunmaz.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com