Demirdöküm Kombi C6 Hatası

Demirdöküm kombi sayesinde yaşam alanlarının önemli sorunlarının üstesinden gelinecektir. Ancak, Demirdöküm kombilerin zaman içerisinde arızalanması söz konusudur. Demirdöküm kombi C6 hatası; birçok kombi kullanıcısının yaşamış olduğu sorunlar arasında bulunmaktadır. Bu hatanın ne anlama geldiği ve nasıl çözülmesi gerektiği hakkında bilgi almak adına bu yazıyı okuyabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi C6 Hatası Nedir?

Demirdöküm kombi C6 hatası; en çok rastlanılan kombi sorunları arasında bulunmaktadır. Ancak, bu hata söz konusu olduğu zaman kombi kullanıcılarının yapabilecekleri çok fazla birşey yoktur. Bu sorunun çözülmesi adına vakit kaybetmeden Demirdöküm kombi servisi ile iletişim kurulmalıdır. Bu hatanın fan, hava akışı arızası anlamına geldiğini söylemek mümkündür.

Ancak, bu hatanın fan arızalı anlamına gelmediğini söylemek gerekir. Bir başka deyişle, fan ile beraber çalışan parçaların arızalı olması söz konusudur. Fanın çalıştığını kontrol eden parça prosestat veya elektronik ana kart fana akım göndermeyebilir. Bu gibi hallerde söz konusu hata kodu devreye girmektedir.

Demirdöküm kombi C6 hatası; farklı bir anlama da gelebilir. Bu hatanın uzun süre boyunca bakımı yapılmayan kombilerde görüldüğünü söylemek mümkündür. Bakımı zamanında yapılmayan cihazlarda fan ve hava akışı sorunlarının yaşanmasına rastlanmaktadır. Fan motorunda bulunan hava emiş pervanelerinin bir süre sonra kurum bağlaması ve toz tutması söz konusu olmaktadır.

Bu noktada, havanın yeterli seviyede emilmemesinden dolayı bu tür bir sorunla karşılaşmak mümkündür.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com