Demirdöküm Kombi E1 Hatası

Demirdöküm kombilerin birçok markanın ürünlerinde olduğu gibi zaman içerisinde arızalanması söz konusu olmaktadır. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden Demirdöküm kombi servisi ile iletişim kurmak gerekir. Demirdöküm kombi E1 hatası; birçok kombi kullanıcısının yaşamış olduğu sorunlar arasında bulunmaktadır.

Demirdöküm Kombi E1 Hatası Nedir?

Demirdöküm kombi E1 hatası; aşırı ısınma sorunu olarak bilinmektedir. Ancak, kombinin modellerine göre bu hatanın farklı anlamlara geleceğini söyleyebiliriz. Aşırı ısınma sorunun söz konusu olduğu durumlarda üç farklı sebebin bulunduğunu söylemek gerekir.

Pompanın arızalı olması, üç yollu vananın konum değiştirmesi ve ana eşanjörde kireçlenme gibi sebeplerden dolayı aşırı ısınma sorunu yaşanmaktadır. Ayrıca, ana eşanjördeki tıkanmadan dolayı da böyle bir sorunla karşılaşılabilir. Bu sorunun kullanıcı tarafından çözülmesi mümkün değildir.

Kesinlikle Demirdöküm servis desteği alınmalıdır.

Aşırı ısınma sorunu olarak bilinen Demirdöküm kombi E1 hatası; kalorifer filtresinin tıkalı olmasından dolayı yaşanabilir. Kalorifer filtresinin tıkalı olduğu hallerde kullanıcının yapabileceği herhangi bir eylem bulunmaz. Vakit kaybetmeden Demirdöküm kombi servisi aranmalıdır. Filtrenin içerisinin termal kameralarla görüntülenmesi sayesinde tıkanıklığa sebep olan cisim ortaya çıkarılmaktadır. Ardından, yine servis tarafından tıkanıklığın giderilmesi söz konusu olmaktadır.

Demirdöküm kombi E1 hatası; yukarıdaki durumların dışında dönüş suyu sensör sorunu olarak da bilinmektedir. Sensörün arızalı olması veya kablolarında kısa devre gibi durumların meydana gelmesi söz konusu olmaktadır.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com