Demirdöküm Kombi E3 Arızası

Demirdöküm kombilerin en çok yaşadığı sorunlardan birisi; Demirdöküm kombi E3 arızası olarak bilinmektedir. Bu arızanın giderilmesi için Demirdöküm kombi kullanıcılarının vakit kaybetmeden Demirdöküm kombi servisi ile temas kurması gerekmektedir.

Demirdöküm Kombi E3 Arızası Nedir?

Demirdöküm kombi E3 arızası; aşırı ısınmanın ertesinde ısınma suyu sıcaklık sensöründeki arızadan kaynaklanmaktadır. Bu arızanın meydana geldiği durumlarda her şeyden önce kombinin kapatılması gerekmektedir. Kombinin bu hatanın oluşmasına rağmen çalıştırılmaya devam etmesi halinde kullanıcının daha ciddi sorunlarla karşılaşması söz konusu olacaktır. Kombinin kapatılmasının ardından ivedilikle Demirdöküm kombi servisi çağrılmalıdır.

Kombi servisi; sensörün tamir edilmesi veya değiştirilmesi gibi işlemlerle uğraşacaktır. Sonuç olarak, sensörün tamir edilmesi veya değiştirilmesi halinde söz konusu sorunun ortadan kaldırılacağını söyleyebiliriz. Ancak, sensör değişikliğinin Demirdöküm kombi E3 arızası için en garanti yöntem olduğunu ifade edebiliriz.

Termodinamik kombilerde meydana gelen E3 arızası; aşırı ısınma sorunu olarak bilinmektedir. Aşırı ısı sensörünün devreye girmesi söz konusu olmaktadır. Kombinin ayarlanan derecenin üzerinde ısıtma yapmasından kaynaklanan bir sorundur. Bu gibi hallerde, aşırı ısı emniyet sensörü devreye girmektedir. Bu sayede, kombi bloke edilmektedir.

Bir başka deyişle, kombi kendisini korumak adına çalışmayı kesmektedir.

Demirdöküm kombi E3 arızası; farklı sebeplerden dolayı kaynaklanmaktadır. Kalorifer sensörü arızası başta olmak üzere pompa sıkışması, anakart arızası ve eşanjör kireçlenmesi gibi muhtemel arıza sebepleri bulunmaktadır.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com