Demirdöküm Kombi E4 Arızası

Demirdöküm kombilerin kullanıcı hatası, aşırı ısınma, bakımlarının tam olarak yapılmaması gibi sebeplerden dolayı arızalanması söz konusu olmaktadır. Demirdöküm kombi E4 arızası nedir ve nasıl giderilir sorusu; birçok kişinin aklında bulunmaktadır.

Bu yazıda, Demirdöküm kombi E4 arızasına dair tüm bilgilere ulaşabilirsiniz.

Demirdöküm Kombi E4 Arızası Nedir?

Demirdöküm kombi E4 arızası; sıcaklık sensörü arızası olarak bilinmektedir. Bu yönüyle, E1, E2 ve E3 arızalarıyla benzer olduğunu söylemek mümkündür. Sensörün diğer adı NTC olarak bilinmektedir. Sensör; normal şartlar altında ısıya oldukça dayanıklı bir parçadır.

Fakat, çalışma prensibinden dolayı sürekli ısı algılamaktadır. Bu durumun bir sonucu olarak, kısa süre içerisinde arızalanmasına rastlanmaktadır. Buna ek olarak, sensör, suyun kireçli olmasından dolayı da çabucak arızalanabilir.

Sensörde sorun olduğu zaman kaloriferlerin ısınmaması veya yüksek ısıda az ısınmasına rastlanmaktadır. Bunun yanı sıra, sıcak su devresindeki sensörde sorun olduğu zaman sıcak su sorunu yaşanmaktadır. Ancak, kalorifer veya sıcak sularda yaşanan her sorunun sensör arızası olmadığını söylemek gerekir.

Demirdöküm kombi E4 hatası durumunda kombi kullanıcılarının yapabileceği herhangi bir eylem yoktur. Bu gibi hallerde, vakit kaybetmeden Demirdöküm kombi servisi ile temas kurmak gerekir.

Kombinin marka ve modeline göre kullanıcıya arıza tespit ve fiyat bilgisi verilmektedir. Ardından, yüksek ihtimalle parça değişimi yapılarak Demirdöküm kombi E4 arızası ortadan kaldırılmaktadır. Sensör tamirinin pek mümkün olmadığını eklemeliyiz.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com