Demirdöküm Kombi F10

Kombi sayesinde insanların hayatları daha kolay hale gelmektedir. Birçok kişinin kombi markası olarak tercih ettiği Demirdöküm; fiyat performans oranı bakımından en iyi marka olmasıyla dikkat çekmektedir. Ancak, Demirdöküm kombilerin zaman içerisinde arızalanması söz konusu olmaktadır.

Bu noktada, Demirdöküm kombi F10 arızasının ne anlama geldiği birçok Demirdöküm kombi kullanıcısı tarafından merak edilmektedir.

Demirdöküm Kombi F10 Arızası Nedir?

Demirdöküm kombi F10; tesisat su basınç sorunu olarak bilinmektedir. Bir başka deyişle, basıncın düşük veya yüksek olmasıyla yakından alakalıdır. Demirdöküm kombide F10 arıza kodunun direkt olarak yanıp sönmediğini söylemek gerekir. İlk olarak F- arızası ardından da 10 arıza kodu ekranda belirmektedir. Kombi ekranının bu şekilde yanıp söndüğünü söylemek gerekir.

Buna ek olarak, ekranın sağ üst köşesinde bar seviyesi yazmaktadır. Bar seviyesine bakılarak basıncın düşük veya yüksek olduğunu anlamak mümkündür. Göstergenin bir barın altını gösterdiği hallerde basıncın düşük, 2.7 barın üstüğünü gösterdiği hallerde ise basıncın yüksek olduğunu anlamak mümkündür.

Demirdöküm kombi F10 arızasının çözülmesi için yapılması gereken birden farklı husus bulunmaktadır. Basıncın düşük olduğu hallerde cihaza su basılmalıdır. Bunun yanı sıra, basıncın yüksek olduğu durumlarda ise fazla suyun ivedilikle alınması gerekir. Tesisat su basıncının düşük olduğu hallerde tesisata su doldurulduğu zaman sorun kendiliğinden çözümlenecektir. Bunun yanı sıra, tesisat su basıncı yüksek ise fazla su alındığı zaman sorun halledilmiş olacaktır.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com