Demirdöküm Kombi F4

Demirdöküm kombi F4 arızası; Demirdöküm kullanıcılarının en çok yaşamış olduğu sorunların başında gelmektedir. Başarısız ateşleme veya başarılı ateşlemenin ardından kesilen alev olarak bilinmektedir. Bu sorun ciddi olduğu için Demirdöküm kombi kullanıcılarının vakit kaybetmeden Demirdöküm kombi servisi ile iletişime geçmesi gerekir.

Demirdöküm Kombi F4 Nedir?

Demirdöküm kombi F4 arızası alındığı zaman kombi kullanıcılarının vakit kaybetmeden doğalgaz vanalarını kontrol etmesi gerekmektedir. Bilhassa kombiye gelen gaz vanası kontrol edilmelidir. Her iki vananın açık olduğu ve daireye gaz geldiğinden emin olunduğu hallerde vakit kaybetmeden kombi servisi ile iletişime geçilmelidir.

Demirdöküm kombi F4 hatası alan kullanıcıların resetleme işlemi yapması tavsiye edilmektedir. Reset atılmasına rağmen kombide herhangi bir değişiklik olmuyorsa sorunu çözmesi adına servis numarası aranmalıdır.

Gaz valfinin bozulması; Demirdöküm kombi F4 arızasına sebep olmaktadır.

Kombinin kısa süreliğine de olsa kullanılmamasından dolayı ve kombinin dış ortama açık alanda monte olmasından dolayı meydana geldiğini söylemek gerekir. Bu gibi hallerde, parçanın ömrü ve fonksiyonelliği kısalmaktadır. Bu gibi hallerde, parçanın yapılabildiği kadar tamir edilmesi gerekmektedir. Ancak, tamirin mümkün olmadığı hallerde vakit kaybetmeden parça değişimi yapılmalıdır.

Demirdöküm kombi F4 arızasının oluşmasına neden olan bazı durumların başında ani doğalgaz kesintisi gelmektedir. Ayrıca, ana kartın gaz valfine enerji göndermemesi ve ani alev kesintisi gibi durumların da bu arızaya sebebiyet verdiğini ifade etmek gerekir.

Servis Çağır
Profilo-servis.com Altusservis.net İstanbul Baymak Servis İstanbul Demirdöküm Servis Kombicozum.com Arizacozum.com